День писемності –2011
О
слово рідне! Пращуро молитво,
Громи Перуна, Велеса поля.
Софія Київська – творіння Ярослава –
Слов`яномовна, праведна земля.
О слово рідне! Подарунок мами.
І пісня ніжна, і розрада нам.
Я всім на світі поділюся з вами,
Та слова рідного нікому не віддам.
9 листопада ми святкуємо День української писемності та мови на честь ушанування пам`яті Преподобного Нестора Літописця.
Не залишилося поза увагою дане свято серед багато чисельного колективу учнів Таращанської ЗОШ І – ІІІ ст. №2. Школярі 4 –В, 6 – Б,
7 –А, 8 –В, 9 –А класів підготували стіннівки, у яких представили матеріали про історію виникнення даного свята в Україні, про Нестора Літописця, творчість якого вивчають на уроках української літератури;
про засновників кирилиці та глаголиці – Кирила й Мефодія, про еру пергаменту та папірусу напередодні винайдення паперу, про народження української писемності.
«Мова – найдорожчий скарб народу», «Мова – найбільший скарб народу», «Глаголиця» (8 –В кл.), «Калина» (4 –В кл.), «Українська мова солов`їна» (6 –Б кл.), «Від пергаменту та папірусу – до сучасної книжки» (7–А кл.) – такі теми шкільних учнівських стінгазет учнів нашої школи.
Учні 7 – А (гуманітарного) класу уявили себе вітерцем, краплинкою роси, сонечком, посмішкою, весною, дельфіном, котом, пташкою, чарівницею і написали твори –есе, довівши, що наша мова –прекрасна й неповторна і її треба вчити й плекати.
Цікавим було інтерв`ю учнів 8 – В класу з учителями, які їх навчають.
Учні 6-х класів побували на загальношкільному святі до Дня писемності.
А завершився День написанням Радіодиктанту, який цього року звучав по радіо о 13. 30 год. Сидоренко Олена, Мельниченко Зоряна (9 – Б кл.) та учні 7 –А класу : Власюк В., Волошина І., Дем`яненко А., Кирилова А., Козленко К., Лещенко І., Лобоцька І., Манюк О., Мединський В., Озадовський В. – узяли участь у даному заході, перевіривши свої знання та виявивши зацікавлення даним заходом, який об`єднав усіх небайдужих у справі вивчення рідної мови як найбільшої святині народу.